Co zrobić z kotem na czas urlopu?

 22 lipca 2021 

Wakacje, urlop i upragniony wyjazd na zasłużony odpoczynek tuż, tuż? Wszystko zaplanowane, ale pozostała jeszcze jedna, kluczowa kwestia. Co przez ten czas z naszym kochanym mruczkiem? Niestety, nie każdy kot nadaje się do podróżowania.

Należy pamiętać, że koty uwielbiają rutynę. Przywiązują się do otoczenia czy rytmu dnia swoich opiekunów, przez co każda zmiana może być dla nich bardzo stresująca.

Oto, co możemy zrobić, by zapewnić kotu komfortowe warunki podczas naszej nieobecności:

Opiekun odwiedzający kota – najlepiej, gdyby była to osoba, którą kot już zna i toleruje. Głównym zadaniem opiekuna będzie przede wszystkim uzupełnienie wody i karmy, a jeśli kot cierpi na chorobę przewlekłą, również zadbanie o podanie odpowiednich leków.

Dom zastępczy – przekazanie kota pod opiekę bliskich osób do zaprzyjaźnionego domu. Nowe miejsce musi być dostosowane do obecności kota przez cały okres jego pobytu. Istotnymi czynnikami przy wyborze domu tymczasowego są m.in. takie kwestie jak to, czy kot zna już domowników lub poznał wcześniej ich dom oraz czy obecne są w nim inne zwierzęta (być może kot się z nimi świetnie dogaduje, a może trzeba je od siebie odseparować).

Hotel dla zwierząt – najlepiej taki, który przeznaczony jest wyłącznie dla kotów. Przy wyborze hotelu warto kierować się opiniami i rekomendacjami. Im więcej informacji zbierzemy już na etapie poszukiwań odpowiedniego miejsca, tym lepiej.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, koniecznie należy zadbać o bezpieczeństwo naszego kota.

Kategorie: Poradnik | Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również