Co zabrać na wyjazd z psem?

 30 czerwca 2021 

Wyjazd z psem to doskonała okazja na wspólne spędzanie czasu. Zanim jednak wyruszysz w trasę, warto zadbać o kilka rzeczy wpływających na komfort i zadowolenie Twojego pupila.

O czym należy pamiętać wyjeżdżając z psem?

Smycz, kaganiec, obroża lub szelki – podstawowe akcesoria spacerowe.
Adresówka – powinna zawierać dane właściciela oraz imię psa. Pomoże uniknąć niepokoju i stresu, gdy pupil zniknie Ci z oczu. Osoba, która trafi na Twojego psa, szybko będzie mogła się z Tobą skontaktować.
Zapas wody, karma i miski dla psa – szczególnie w gorące, słoneczne dni, pies narażony jest na niebezpieczne przegrzanie i odwodnienie. Należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody oraz zabrać ze sobą wystarczającą porcję karmy, aby zwierzę miało do nich niezbędny dostęp. Warto zabrać ze sobą również ulubione przez psa smakołyki.
Apteczka, leki i suplementy dla psa – jeżeli pies przyjmuje na co dzień określone leki, koniecznie musisz mieć je w podróżnej apteczce. Ponadto psi zestaw apteczny powinien zawierać następujące elementy: rękawiczki jednorazowe, jałowe gaziki (na przetarcie rany), jałowy bandaż z gazy, bandaż elastyczny, plastry, środki do dezynfekcji, pęseta, aparat do usuwania kleszczy, nożyczki, termometr.
Dane kontaktowe do weterynarza – nigdy nie wiadomo, czy Twój pupil podczas urlopowania nie będzie zmuszony do odwiedzenia kliniki weterynaryjnej. Warto wcześniej zrobić rozeznanie w okolicy, do której się wybierasz na wypoczynek i spisać dane kontaktowe do kilku najbliższych placówek.
Mata chłodząca – w bardzo słoneczne i gorące dni u psa może dojść do przegrzania organizmu, dlatego warto zapewnić mu matę wspomagającą regulację temperatury ciała.
Kapok/kamizelka dla psa – jeżeli planujesz wyjazd z psem nad wodę, koniecznie zabierz dla niego kapok. Nawet jeśli pies dotychczas dobrze radził sobie z pływaniem, zadbaj o jego bezpieczeństwo.
Zabezpieczenie przed owadami – ukąszenia kleszczy czy innych insektów mogą być bardzo niebezpieczne i prowadzić do poważnych chorób. Należy odpowiednio zabezpieczać psa preparatem na kleszcze i owady.
Ulubione zabawki – piłki, pluszaki i gryzaki umilą psu czas oraz pozwolą zadbać o jego kondycję fizyczną podczas zabaw na świeżym powietrzu.
Zapewnienie komfortu w podróży – tak jak chronisz własne zdrowie i życie w trakcie podróży, tak też należy chronić życie i zdrowie psa. Niezbędne są pasy i szelki albo klatka lub transporter do przewozu zwierząt. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z produktów atestowanych! Podróż umilą także beciki, koce i legowiska.

Kategorie: Akcesoria | Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *